بازیگر زن فیلم‌های وسترن آمریکایی درگذشت

22 خرداد 1398
استوارت

 ، نقش اول زن در فیلم‌های وسترن کمپانی ریپابلیک، در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

 به نقل از هالیوود ریپورتر، پگی استوارت بازیگری که در بیش از سی فیلم سینمایی وسترن از کمپانی ریپابلیک در دهه ۴۰ و ۵۰ درخشیده است در سن ۹۵ سالگی در ایالت کالیفرنیای آمریکا در گذشت.

او همچنین در یک قسمت از سریال «منطقه گرگ و میش» در سال ۱۹۶۱ به نام «پناهگاه» بازی کرده بود که داستان یک حمله هسته‌ای را روایت می‌کرد. علاوه بر این، او در سریال‌های «سینفیلد» و «اداره» به ایفای نقش پرداخته است.

استوارت در سال‌های پایانی عمر خود چندین نقش به عنوان مادر بزرگ بازی کرده بود که از آخرین موارد آن می توان به فیلم «آن پسر من است» با بازی آدام سندلر و اندی سمبرگ اشاره کرد.

پگی استوارت اولین فعالیت‌های هنری خود را در سال‌های ۱۹۳۸ آغاز کرد و در ادامه نیز با کمپانی فیلمسازی ریپابلیک شروع به همکاری کرد و در نخستین همکاری با این کمپانی در فیلم «مهاجمان توسان» در سال ۱۹۴۴ خوش درخشید. او در ادامه همکاری خود با این کمپانی در فیلم‌های «یوتا» (۱۹۴۵)، «به سوی سن آنتونی» (۱۹۴۷) بازی کرد.

از نکته های زندگی شخصی او می توان به این مورد اشاره کرد که او در سال ۱۹۴۰ با دونالد بری که او نیز بازیگر بود ازدواج کرد اما ۴ سال بعد به طلاق انجامید و در سال ۱۹۵۳ با باک یانگ ازدواج کرد که این ازدواج تا مرگ یانگ یعنی تا سال ۲۰۰۰ ادامه داشت.

📝

QRکد

مطالب مرتبط با این نوشته